Tara S. – Esoterické služby
Tara | O mně | Jak to cítím já | Akce | Individuální péče | Poradna | Galerie | Ceník | Kontakt

Nejčastější dotazy, které dostávám a odpovědi na ně

Co vše se z karet mohu dozvědět?

Vlastně skoro vše – dobrého kartáře či kartářku poznáte právě podle toho, že bude schopna Vám sdělit i podstatné informace z Vaší minulosti. Dále se dozvíte, jakým způsobem řešíte problémy, jak žijete, jakou máte vůli a jaké jsou Vaše emoce, co se kolem Vás děje a jací lidé jsou kolem Vás. Co Vás čeká v blízké i vzdálenější budoucnosti a jakým způsobem byste měli řešit to, co Vás čeká. Dozvíte se o svém zdravotním stavu a můžete se ptát i na své blízké, na své nadřízené i na to, zda Vás v budoucnosti čeká šťastné partnerství...

Karty jsou plné symbolů a naše podvědomí pracuje se symboly i např. prostřednictvím snů, můžete si tedy pomocí karet vysvětlit i své sny. Na co je nutné brát zřetel je však i to, že v momentě, kdy karty rozložíme na nějakou Vaši otázku, roztáčíme pomyslná kola Vašeho osudu a dáváme tak zelenou dění kolem Vás, které se bude bezprostředně dotazovaného problému týkat. Je dobré to mít na paměti a ptát se na to, co opravdu chceme řešit a za co opravdu chceme přijmout odpovědnost. Výklad karet je vážná záležitost a proto mluvím o tzv. psychologii tarotu a s tím souvisí i určitá etika, kterou by každý, kdo se kartám věnuje, měl mít.

Zpět na seznam všech dotazů

Jak často je vhodné se karet ptát?

Slyšela jsem různé názory, např. že ne častěji než 2× do roka apod. Je to jako s jídlem, jezme, když máme hlad a ne, když je to někým určené. Ptejme se karet vždy, když tuto potřebu budeme cítit. Někomu stačí vyložit jednou – pochopí a začne měnit svůj život, začne se hýbat, někomu vyložíte 10× a stále mu to jaksi „nedochází”, každý má svůj čas a není na nás, abychom to posuzovali.

Jediné, na co je dobré si dát pozor, abychom se karet ptali, protože chceme znát odpověď a ne protože to je momentálně moderní, nebo se stává naší závislostí tedy únikem od reality (to se často stává lidem, kteří astrálně cestují).

Zpět na seznam všech dotazů

Dá se pomocí karet určit doba, za kterou se ta či ona událost stane?

S předpovídáním času je to u karet vždy poněkud složité, čas existuje jenom zde, u nás lidí, naše podvědomí s ním už nepracuje. Pokud je nutné, aby člověk znal dobu, potom bereme v úvahu očíslování jednotlivých karet a také hodnotu kabalistického písmene na kartách Velké Arkány, zde je však vždy nutné upozornit, že se jedná opravdu pouze o odhad.

Klasický výklad, který používám platí obvykle na jeden rok a události, které se v něm objeví se také obvykle do roka splní. Nebo je pak nutné se přímo zeptat na dobu, o kterou nám jde. V kartách se přítomnost, minulost i budoucnost často jakoby slévá dohromady, proto je dobré, abychom společně s klientem mluvili a upřesnili tak informace, které se nám prostřednictvím výkladu dostávají.

Zpět na seznam všech dotazů

Je zapotřebí, abych byl u výkladu osobně přítomen, lze to i na dálku?

Jistě, že to jde i na dálku. Hodně vykládám pomocí internetu, tedy prostřednictvím emailu. Vždyť i při osobním výkladu se mnozí ptají na své děti, partnery a příbuzné, či kamarády nebo zaměstnavatele a Ti u toho také nejsou osobně přítomni. Ptát se můžeme i na ty, kteří už tu s námi nežijí i na ty, kteří se teprve narodí. Jak jsem zmínila dříve, čas v kartách neexistuje.

Zpět na seznam všech dotazů

Je vůbec etické ptát se na druhou osobu?

Většina výkladů se týká hlavně partnerských vztahů, takže se prostě druhého člověka musí dotknout. Já Vám o něm sdělím pouze to, co je nezbytně nutné proto, abyste věděli, zda je vhodný či není vhodný pro partnerský vztah, jakým způsobem bude navazovat kontakt a jaké úmysly má, jaká je jeho povaha a v jakém prostředí se pohybuje a samozřejmě i to, zda je volný, protože mnohé vztahy jsou, bohužel, trojúhelníkové, a to je obvykle největší problém.

Zda dotyčný ukradl v samoobsluze rohlík, zda trhal mouchám křidýlka v pubertě apod., Vám sdělovat nebudu, dozvíte se pouze, že se mu nedá příliš věřit, že může lhát, případně, že je agresivní. Také budu hovořit o sexualitě a o emocích a samozřejmě lze určit, zda se k sobě vůbec hodíte či nikoli a pokud ne, v čem by byl největší kámen úrazu.

Zpět na seznam všech dotazů

Mají se říkat i tzv. „špatné věci”, jako jsou nehody, nemoce či smrt?

Již jsem tento problém trochu nakousla, otázkou je co jsou to vlastně „špatné věci”. Já například nemoc či nehodu nepovažuji za něco špatného či negativního..., ale to je na delší povídání. Pokud se ve výkladu ukáže něco obdobného, vždy na to upozorním, nikoli však způsobem, abych dotyčného vystrašila a on nevystrčil nos z domu, nebo aby začal psát poslední vůli.

V tomto směru si opravdu dávejte pozor na ty, kteří Vám důležitě sdělí, že Vám něco strašlivého hrozí, ale že oni mají „recept, kouzlo, přípravek apod.”, který Vám za patřičně vysoký obnos poskytnou a Vy se toho vyvarujete. Znovu podotýkám, že osud máme všichni ve vlastních rukách a lze ho většinou měnit.

Zpět na seznam všech dotazů

Dá se naučit vykládat karty?

Už ono slovo naučit mi není moc příjemné, naučit se dá cokoli i plavat, ale přesto z Vás nebude přeborník nebo nepřeplavete kanál La Manche. Každý člověk má intuici, představivost i určitou dávku empatie, zda je dostatečná proto, aby se věnoval nějakému mantickému umění, pozná sám. Jednak tím, že ho tato činnost bude silně přitahovat a také tím, že si to vyzkouší.

Hodně lidí má doma karty a hodně lidí je používá pro svou vlastní potřebu, pokud chcete vykládat někomu dalšímu je nutné pracovat nejprve sám na sobě a také se do sebe poctivě podívat a zodpovědět si otázku „proč to chci”.

Nabízím dva kurzy výkladu karet, jeden se týká Crowleyho tarotu a druhý Haindl tarotu, kromě pochopení symbolů, které na kartách jsou a naučení se práce s nimi, se snažím, aby ten, kdo kurz podstoupí pochopil, že karty jsou jako „živé bytosti” a že se s nimi musí správným způsobem komunikovat, jinak budou zarytě mlčet.

Zpět na seznam všech dotazů

Co lze vyčíst z data narození prostřednictvím numerologického rozboru?

Datum je jako otisk prstu, předznamenává naše osobnostní rysy, ukazuje na naše klady i zápory, na to, s čím se budeme nuceni, tak trochu, potýkat. Je to, jako dívat se na sebe do zrcadla a vidět energie, které jsou s čísly spojené a které budou, intenzivně ovlivňovat naše jednání, naši komunikaci, naše rozhodování, celý náš život. Je dobré o tom něco vědět, abychom si mohli vybrat, nic není osudově dáno, vše lze měnit, jako těsto v rukách...

Datum narození tedy ukazuje, s jakou výbavou sem jdeme a jak se budeme mít tendence chovat ve vztazích, jaké máme talenty a jak na tom budeme fyzicky, lze tedy vyčíst i sklony k různým onemocněním, choulostivé oblasti našeho těla. Naše životy jsou ovlivňovány energií čísel, více, než si myslíme, takže v numerologickém rozboru počítáme i tzv. osobní roční vibrace, devítileté cykly a to, které oblasti se v nich budeme nuceni věnovat. Lze tu tedy, tak trochu, pracovat i s naší budoucností.

Zpět na seznam všech dotazů

Ovlivňuje nás jméno a příjmení?

Samozřejmě, jméno je velice intimní záležitost a proto se mnozí rodiče obracejí na numerology s žádostí o výpočet vhodného jména pro jejich potomka. Každé písmeno má spojitost s určitým číslem od 1–9 a tato čísla, jejich energie, tedy ovlivňuje nositele určitého jména.

Na jména je vhodné se dívat i pohledem etymologie a dávat si pozor, s jakými osobnostmi jsou spojena, energie těchto lidí je jménem nesena a tudíž bude ovlivňovat i nového nositele. Datum narození může jméno buď posílit, nebo oslabit, proto je někdy změna jména okamžitě viditelná v životě dotyčné osoby, samozřejmě, v pozitivním smyslu. U jmen pracujeme i s různými zdrobnělinami a přezdívkami.

Příjmení dědíme po předcích a tudíž s sebou nese i jejich "karmu", tedy to, co se v rodě dědí a předává jako program. My ženy, přebíráme jméno po manželovi, takže přebíráme i programy jeho osobně a jeho rodiny – nu a o to je náš život někdy těžší...

Zpět na seznam všech dotazů

Jsou špatná a dobrá čísla?

Nic takového neexistuje, čísla jsou čísla a energie z nich je polaritní, jako ostatně vše, na tomto našem světě. Lidé, kteří si často stěžují stylem "jejda, to je proto, že jsem jednička... apod." mají tendenci se na datum, životní číslo, vymlouvat a ukazují, jak nepochopili, proč jim bylo dáno.

Žádné číslo není ani jen dobré, ani jen špatné, všechna sebou nesou nějakou práci a když ji přijmeme, spíše jako velkou legraci, pak začneme s touto energií vědomě pracovat a o to jde, ve všech esoterických disciplinách.

Zpět na seznam všech dotazů

Co je metoda "čištění duše" pomocí kyvadla a metody SRT?

Jedná se o terapii, kterou vymyslel a uvedl do praxe pan Robert Detzler a pracuje se v ní s naším Vyšším Já – tedy Vyšší Duší, která má přehled a dokáže zodpovídat naše dotazy a směrovat nás k tomu, abychom vyřešili problémy a nepříjemnosti.

K odpovědím se používá kyvadlo a tabulky, na kterých hledáme odpovědi a podle "pracovní kostry", kterou skvěle R. Detzler předložil všem terapeutům této metody, se dopátráme jádra celého problému. Ten, většinou z 90 %, spočívá v minulých životech, ale ptát se můžeme i na současnost a hledat možnou cestu řešení.

Vše je se vším spojeno a tak je často za bolestí kolena skryt program, z dávné minulosti, který se v současném životě "jen" spustil. Proto je nutné jít na samý počátek potíží a neodstraňovat jen důsledek, jako to dělá současná medicína, ale především skutečnou příčinu.

Terapie s Vyšším Já je velmi účinná ve všech oblastech našeho života, protože nejen odkryje problém, ale zároveň je schopna ho i řešit – vyčistit, což se opět provádí s pomocí našeho Vyššího Já a bytostí, které v něm jsou. Nejde o žádnou hypnózu, vše se ději, spíše v alfa-hladině a za vědomé účasti klienta.

Zpět na seznam všech dotazů

Je dobré pátrat po minulých životech?

Jen ze zvědavosti určitě ne, proč bychom se měli ujišťovat v tom, že tu nejsme poprvé. Mnohé může vést k hledání právě jen zvědavost a jejich touha je často spojena s nedostatkem sebevědomí a egem. Rádi by se totiž dozvěděli, že v tom, či onom minulém životě byli Kleopatrou, nebo jinou význačnou osobou. Na tom, vcelku, vůbec nesejde, kým jsme byli, mnohdy naše duše přebírá jakousi "esenci" nějaké známé osobnosti, aby v další inkarnaci mohla vyřešit podobný problém, odblokovat podobný program, který měla ona osobnost. Ostatně, možná i proto se tu vyskytuje tolik královen ze Sáby, Johanek z Arku apod.

Pro vyčištění a odblokování není ani nutné znát větší podrobnosti minulého života, ale chápu, že jakmile na takový narazíme, každého zajímá kým tam byl, jaký rok, či století to bylo, jak se jeho život vyvíjel dál... Mnohdy jsou informace tak zvláštní, že jim ani nerozumím a nechávám na klientovi, aby si je přebral, to se děje např. v situacích, kdy se nám otevře paralelní život, nebo život na jiné planetě, či v jiné dimenzi – i takové informace dostáváme. Přesto jsem se dosud nesetkala s nikým, kdo by takové informace odmítl, nebo mu tzv. neseděly.

Zpět na seznam všech dotazů

Je snadné pracovat s kyvadlem?

Ano, tuto schopnost máme, v podstatě všichni a i ti, kterým chybí končetina se mohou naučit pracovat s kyvadlem, bez ruky, např. držet ho v ústech, nebo najít jinou možnost, jak přijímat odpovědi od VJ, např. pomocí pohybu oka. Důležité je, aby se člověk správně napojil, protože kolem nás je spousta bytostí a energií, které pohyb kyvadla a tudíž odpověď, mohou negativně ovlivnit.

Příprava a vyčištění sebe sama, pokora a určitá forma etiky, to jsou předpoklady pro správnou práci s kyvadlem, která má smysl a neublíží. Proto doporučuji absolvovat kurz práce s kyvadlem.

Zpět na seznam všech dotazů

Může nás nahlížení do "jiných světů" nějak ohrozit?

Proto jsem zmínila, v předchozím dotazu onu přípravu a pokoru a etiku... Ano, může, protože si na sebe můžeme tzv. "natáhnout" energie a programy těch, se kterými bychom pracovali, případně se otevřeme působení negativních energií a bytostí z okolí.

Mnohé dotazy jsou pak těmito bytostmi silně ovlivněny a jakmile jim uvěříme, může se náš život začít řítit nekontrolovanou rychlostí do zkázy. Hrát si s jakoukoli esoterickou disciplínou je bláhové, o čemž se přesvědčili mnozí, kteří laškovali s magií, vyvolávali duchy zemřelých apod. – často se pak jejich příbytek hemžil bytostmi, které vydávali zvuky, lomozili s předměty, nebo vysávali dotyčnému životní energii, až upadal do chronických onemocnění. Velmi pěkně popisuje takovýto pokus s magií František Bardon, zvaný Frabato, ve své knize o Magii.

Na druhou stranu není důvod se bát, stejně bláhové by bylo si myslet, že jsme tu sami, nikoli, kolem nás je neustále živo, i když nikoho přímo, očima, nevidíme. Strach potom, naopak, snižuje naše vibrace a dovoluje všem energiím a bytostem, aby se k nám snadněji dostali a opět dochází k silnému úbytku naší životní energie, čímž je narušena naše imunita. I proto pracuji nejen s člověkem osobně, ale i s prostorem, ve kterém žije, bydlí a s lidmi, kteří jsou okolo něho, to vše nás silně ovlivňuje a buď zjednodušuje, nebo ztěžuje naši cestu životem.

Zpět na seznam všech dotazů

© 2007–2012 & | | Webdesign by Henry