Tara – terapie sebepoznáním a esoterické služby
Tara | O mně | Jak to cítím já | Akce | Individuální péče | Poradna | Galerie | Ceník | Kontakt

Mé postřehy aneb jak to cítím já

„Optimista prohlašuje, že žijeme v nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda” J. Cabell

Nepřisuzuji si právo něco soudit, či posuzovat, ale chci vám v této rubrice sdělit, jak některé věci vidím a cítím já, jako jedna z bytostí, mezi ostatními. Pokud budete cítit, že se k tomu chcete vyjádřit, napište mi, budu ráda a po dohodě mohu vaše názory otisknout. Jestliže máme oči k vidění, uši k slyšení a ústa k mluvení – potom komunikujme!

aarny v květech

KVĚTEN 2019

     Tento rok je opravdu zvláštní. Dějí se mi v něm věci, které jsem nečekala, ale to asi řekne každý, když se, na své cestě, potká s překážkou, nebo úkolem, nebo jen zrcadlením. Přesto mne překvapilo, že jsem se, po letech, znovu setkala s fenoménem  "organizace, komunita, skupina, sekta".....a protože o tom, v poslední době, dost přemýšlím, rozhodla jsem se napsat tento článeček....třeba někdo něco podobného také řešíte, jestliže ano, prosím, napište a podělte se, budu ráda :)

Organizace
- je sdružení osob za nějakým účelem, je to správa něčeho, např. majetku a vždy to má určitá pravidla-způsob uspořádání. Organizace jsou jasně čitelné, mají své názvy a víme, co od nich očekávat. Tedy většinou....pak jsou organizace ezoterické, náboženské a tam už to tak průhledné není, nicméně i zde víme, co lze očekávat. Protože jsem silný individualista a jak zjišťuji, opět, mnohým to nevoní, nejsem příliš sdružující se typ, vyhýbala jsem se organizacím, které zasvěcovaly do různých druhů energií a tisíců Shambal, jako čert kříži. Energie je jenom jedna - není ani dobrá, ani špatná, prostě je to energie, kterou všichni dostáváme zdarma, jen ji neumíme přijímat, neumíme s ní hospodařit a proto jí většina lidí má nedostatek. Energii hodně ztrácíme právě promarněným časem v různých organizacích, kde se tlachá a často se nic neřeší, jen kritizuje. Snažím se ve svém životě praktikovat jedno heslo: "na svou otázku chci odpověď, ne reakci" -zkuste o tom přemýšlet!

bílé růže

Sekta
- schválně jsem přeskočila, rovnou, k tomuto tématu, protože sekty do ezoteriky patří a žel, většina "organizací" se stává sektou, poznáte je, stejně, nebo podobně mluví, používají podobné výrazy, podobně se oblékají i stříhají si vlasy, ženy se podobně líčí, nebo nelíčí, mají své specifické znaky....smutné je, že sekty vznikají i z takových úžasných věcí, jako je např. cvičení jógy. Mám ráda Osha a on to byl, kdo řekl, že cvičení si má každý upravit podle sebe, že žák přirozeně rozvíjí svého učitele tím, že porušuje určitá pravidla a rozvíjí je dál, tak jak to sám cítí, že otrocky napodobovat nebude k ničemu.....to je přesně ono, lidé, jakoby se báli být sami sebou, čekají na  někoho, kdo je povede, kdo jim dá pokyn a to se sektám daří, velmi dobře, vždy se tam najde ochotná duše, která se toho vedení ujme a průšvih je na světě. Zatím jsem, žel, neslyšela, o žádné organizaci, ze světa ezoteriky, která by se nezvrhla do sekty, je mi z toho docela smutno.

bodlák

Skupina
- obvykle lidé, kteří mají společný zájem, ale nehrotí to tolik, např. chodí na fotbalové zápasy, nebo vytvoří skupinu na facebooku a tam si posílají recepty, jak lépe péct. Vypadá to neškodně, ale i toto se může stát silně návykové, pokud si lidé neuvědomí, že jsou takto neustále nuceni přijímat pravidla, která nejsou jejich, ale vymyslel, navrhl je někdo jiný. Je to viditelné i v online-hrách na PC, zvláště ty nenásilné, např. Big Farma, pokud nejste členem spolku přicházíte o řadu výhod a některé možnosti jsou vám uzavřené, pokud jste členem spolku musíte respektovat rozhodnutí spolku, buď většiny, nebo jejího velitele, běda, když nechcete trávit xy hodin u hry a dotáhnout milovaný spolek na vrchol do zlaté ligy, jste nemilosrdně vyhozeni, byť jste předtím pracovali jak včeličky, mnozí lidé dávají do těchto her i skutečné peníze a to nemalé částky. To, že se některé ženy stávají závislé na těchto hrách je už dokázáno a že se kvůli tomu i rozvádí, protože znám případ, kdy taková žena vložila do hry celou výplatu, takže nejeli s mužem na dovolenou, žila raději svůj virtuální svět, než ten skutečný.

boroviní
Komunita
- to slovo mi bylo, odjakživa, protivné....nu a pak jsem se s jednou takovou komunitou osobně setkala a zažila s nimi pár dní.
Dle slovníku
Komunita (z lat. communitas – společenství) nemá jedinou definici. Komunita může být definována jako souhrn osob, které žijí v určitém vymezeném prostoru, kde vykonávají každodenní aktivity a obvykle tvoří autonomní jednotku.[1] V jiném smyslu je pojem komunita považován za sociální útvar charakterizovaný jednak zvláštním typem sociálních vazeb uvnitř, mezi členy, jednak specifickým postavením navenek, v rámci širšího sociálního prostředí.[2] Komunitou také může být skupina lidí, kteří žijí nebo pracují společně, jakákoliv geografická oblast, kde lidé žijí a jsou ve vzájemné interakci. Komunitu charakterizuje zejména sdílená vzájemná interakce, vycházející například ze společných potřeb nebo zájmů. Komunity se obvykle vytvářejí na jednom konkrétním místě (lidská komunita může být třeba obyvatelstvo obce, může se ale jednat i o spolek, rodovou osadu, církev, školu, společenský klub či firmu), zejména s rozšířením internetu však toto omezení přestává platit (například komunity na diskusních fórech, linuxová komunita nebo narůstající komunita kolem otevřené encyklopedie Wikipedie), nicméně každá skutečná lidská komunita je vždy založena na vzájemném fyzickém styku více živých lidí.[zdroj?]
- Podle této definicie, nic moc špatného, že, zkusím rozebrat jednotlivé body, podle mé osobní zkušenosti a mého subjektivního pohledu:  i zde se jednalo o skupinu osob, které žijí v určitém vymezeném prostoru a dokonce většina z nich i pracuje ve společné firmě, jsou mezi nimi, velmi, specifické vazby a zpočátku se mi líbilo to, jak si pomáhají, tedy já to vnímala, jako pomoc, jak se o sebe zajímají, já to vnímala jako skutečný bezpodmínečný zájem, na základě přátelství-lásky člověka k člověku a jsou ochotni udělat pro někoho, z jejich komunity okamžitě to, co by jiní chtěli tvrdě zaplatit. Líbilo se mi to, ale moje "pohotovostní čidlo" bylo, beztak, nastartované. Nesnažím se lidi nijak hodnotit, ale mám své osobní měřítko, podle kterého si vybírám přátele, se kterými se chci stýkat více a hlouběji je poznat, nebudu nikoho přesvědčovat o tom, zda má jíst maso, pít alkohol, kouřit, ale jsou limity, v těchto směrech, které nechci překročit a které mi vlastně i dávají mantinely, lidé, kteří příliš kouří mají problém, kouření je závislost, jako každá jiná, je to psychosomatický problém, který se dá řešit a vždy ukazuje, že ten člověk, prostě "není v pohodě" byť bude tvrdit, sebevíce, že ano,  tím problémem je v 99případech vztah - špatně fungující vztah. Když k tomu přidáme alkohol ve vyšší míře, pak máme, vcelku jasný obrázek.
      Prosím, pochopte, že to není soud nějakých lidí, jen jsem měla vzorek lidí, kteří žijí jiným životem, naprosto jiným, než žiji já a možnost je v soukromí pozorovat, nacítit se na ně, najít si k nim vztah, snažit se je pochopit a  porozumět tomu, proč takto žijí. Ve své podstatě je mám ráda a jsou mi, hodně, blízcí.....
        To, co jsem v této komunitě oceňovala byl pěkný vztah ke zvířatům, kterým dokázali pomáhat, ujmout se opuštěných, vyhozených psů, nebo koček, vydat nemalé částky na jejich léčení, dávat jim spoustu času, sebrat se a jet v noci na druhý konec světa, jen aby našli toho nejlepšího chirurga, který pomůže zraněné kočičce, byť boj byl, nakonec, marný.....tohle se, jen, tak nevidí a já se skláním před touto vlastností a schopností být nesobecký a jednat.
           Zvláštní typy sociálních vazeb uvnitř - to mne hodně zaujalo, to bylo do očí  bijící, ty rozdíly, určitá hierarchie, která tam byla a které jsem si, okamžitě, všimla. Jednoho člena, jakoby považovali za něco více, měl víc peněz, připadal jim víc chytrý, schopný, s rychlejším myšlením....no nevím, možná na malou ves ano, nebo je to dáno tím, že ti ostatní byli, svým způsobem, jednodušší, nevím, jeden člen byl v roli "levné, rychlé pracovní síly" a po čase jsem zjistila, že de facto nemá žádná práva, do ničeho nemluví, nezasahuje, nerozhoduje, jen se veze, nebo je vezen....rozhodovali ti druzí a on to respektoval, přijímal. Jakmile vidím, někde nějakou nesvobodu, tak se mi, doslova dělá "rudo před očima", prostě mám pak tendenci zachraňovat, jistě tušíte, jak to pak dopadne.....ano ....správně....obrátí se to proti mně!
            Režim v této komunitě fungoval zcela jasně, ráno se určilo, co se bude dít, nebo se to určovalo během dne, většinou to měla na starosti jedna, dvě osoby ženského pohlaví, pokud jste dvakrát odmítnuli, už to bylo divné a začínají problémy.
                Je vám jistě jasné, že já nejsem typ, který funguje na povely a kterému bude někdo diktovat, kam půjde, co bude dělat, kdy si dá kávu a kdy bude jíst, co si zasadí na záhony ad. ad. drobnosti i větší věci...to je, vcelku jedno....svůj život si řídím sama a rozhoduji i o tom, jak budu trávit svůj čas, protože čas je vzácná veličina na této planetě, ráda si dám kávu s přáteli a popovídám, ale nemusím to provozovat každý den několikrát a to od pondělí do neděle, to není přátelství, ale závislost.
Komunita má vycházet ze společných potřeb, nebo zájmů - ano, tak by to bylo úžasné, milujeme zvířata, tak se budeme stýkat a povídat si o nich a pomáhat si a třeba je trénovat, chovat, nevím, to už je jedno, nebo se zajímáme o kameny, fajn, budeme podnikat společné výpravy na kameny, fotit je, vystavovat, zařídíme si klubovnu, kde se budeme potkávat apod. ale to vše, jako forma občasných setkání, naplánovaných společných aktivit, při respektování osobního života a rodin každého z členů. Stejně tak společné potřeby, byť by se týkaly živobytí i zde se musí stanovit hranice, každý člověk potřebuje svůj čas i pro sebe, nejen v noci, když spí....ani jeden z těchto lidí, pokud vím a třeba se pletu, se nevěnuje sebepoznání, meditaci, zahloubání se do sebe,aby se  mohl zlepšovat, jejich život je pak značně ochuzený o tuto spirituální složku.

červen
          Víte, nedávno jsem byla na představení Pjéra la Šéze a jedna část, kterou řekl, se mi moc líbila, mluvil o lidstvu, že je většinou sestaveno z osob, které žijí takovým tím klasickým životem, kdy převažuje hmota, lidé se snaží přežít, najít v tom přežívání i trochu radosti, ve formě cestování, něco se učí, plánují, mají rodiny a děti, milují, ale pořád je to o hmotě a hrubohmotných energií a pak se objeví pár jedinců, kteří v sobě mají probuzené světýlko, ducha-spirit a ti už žijí, jakoby o level vyšší život, jsou celistvější a já si uvědomila, že tohle právě mi v této komunitě, nesmírně silně chybí - to něco navíc, ten duch-spiritualita......nemohu, byť je mám sebevíc ráda, jako bytosti, přejít na tento level, když na něm už řadu let nejsem, samozřejmě tu vzniká otázka, zda to pochopí, přijmou a naučí se tolerovat a budeme moci být přáteli,bez závislosti, nebo nepochopí a stanu se pro ně nepřítelem, ale to je jejich boj, já v tom mám, naprosto, jasno......

divizna

Nebezpečí organizací, skupin, sekt a komunit tkví ve vytváření závislosti, skupiny stejně smýšlejících lidí, totiž, vytváří energeticko-informacní strukturu, může se jí říkat egregor, tato struktura se pak, po určité době-síle, začne samostatně rozvíjet a podřizuje pak jednotlivé členy ve své skupině svým zákonům. Málokdo si pak uvědomí, že se stává obětí, otrokem, že už nejedná samostatně, ale pod vlivem energie lidí v takové komunitě, organizaci, sektě, skupitě a posiluje egregor v jeho názorech, ty sílí a sílí a vytváří dogma, pak už často není úniku. Jakmile určitá skupina lidí začne jednat v jednom směru, vytváří se struktura, energie sílí a vymezuje se a pak nutí své členy, aby dodržovaly pravidla a zákony, které si pak stanoví. Takové energeticko informační struktury známe z minulosti, byť už jsou dosti vyhaslé, např. magie, pohanské náboženství apod. Stačí se napojit na nějaký pohanský rituál,  přesně podle pravidel ho vykonat a výsledek bude stejný, jako před sto lety, proto fungují kouzla, rituály, talismany apod. jsou umocněny energií všech, kteří jim dali svou víru, energii a stali se jejich stoupenci. Člověk, jenž se ocitne pod vlivem, takového systému-energeticko informačního, pak je nucen budovat svůj život v souladu s jeho zákony, jinak jej ten systém rozžvýká a vyplivne. Ocitne se pak pod destruktivním vlivem tohoto energeticko-informačního systému /EIS/ a je velmi těžké vytrhnout se beze ztrát. Protože EIS odevzdává svou energii a ten z ní žije, nebude ho chtít jen tak pustit, tady nejde o hmotné závazky, dluhy, bydlení, práci, vztahy apod. tady jde o energii a tomu se, mnozí, vysmějí.....Jakožto nadšenec a přívrženec odevzdáváte takovému EIS energii a ono je nadšené a žije z ní a sílí, jakmile vaše nadšení pomine a vy přestanete bude vás chtít zničit, nebo vyhodit a obrátí se proti vám. Hrůzné je, že lidé, kteří podlehnou lákadlu takových EIS se často vzdálí daleko od svého štěstí, jdou např. do armády a umírají, chodí do škol a nadarmo si osvojují profesi, jež nikdy nepřijmou za svou, spoutávají svůj život s cizím člověkem a trápí se, přichází o lásku, rodinu, peníze, práci a trpí...mají pocit, že se jim pak nic nedaří.
      Takovýto EIS se dobíjí energií svých přívrženců a součtem jejich energií zvyšuje rozsah svých kmitů, proto stojí o více a více přivrženců, chce být silnější a staví svou skupinu, proti všem zbývajícím skupinám - my jsme takoví, ale oni jsou jiní....agresivně obviňuje každého, kdo nezatoužil stát se jeho přívržencem a usiluje o to, aby jej buď nalákal na svou stranu, nebo jen neutralizoval, či eliminoval úplně. Aby takový EIS ospravedlnil své činy a podmanil si co nejvíce příznivců, využívá lákavých masek, jež znázorňují štěstí, pohodu, skrývá se i za  vysokými cíli a hraje na city lidí.
       Vidíte, jak nebezpečné to je.....nemusí se jednat o organizaci Svědků Jehovových, nebo o katolickou církev, nebo o partu reikistů....může se jednat o komunitu pár lidí, kteří si ani neuvědomují, do čeho se zapletli....vytvořit závislost je velmi snadné, tzv. slabý kus poznáte i podle toho, že už takovou nějakou závislostí trpí,  ať už je to cigareta, alkohol, káva, sladkosti.....nebo cokoli jiného......každý máme tu svou temnou stránku, nakonec, uvnitř našeho těla je tma, až na jedno místečko, je uprostřed našeho fyzického srdce - říká se mu HOT SPOT a je to čiré, nádherné světlo, možná symbolizuje naši duši a možnost, vidět i v temnotě, nebo prohlédnout temnotu, ale to musí, každý chtít. Nikdy jsem nikoho do ničeho nenutila, ani své děti ne a nehodlám s tím začínat, každý si musíme zvolit svou vlastní cestu, podle svého srdce. Zaměřit pozornost na to světýlko a ono nám ukáže, co je pro nás to pravé, správné......
žlutá růže

 


     

PŘEKÁŽKY NEPŘEMÁHAT, ALE SNIŽOVAT JEJICH DŮLEŽITOST!!!!!

VIKINGSKÁ LOD

  

KRÁSNÝ A PLODNÝ ROK 2019 VŠEM...................VAŠE  TARA

    


   

    

   

  

     

   


 
ŹENSKÝ AKT